Dino Murić je bil z dvajsetimi točkami najboljši strelec tekme. / Foto: Tina Dokl

Šenčur blizu zaključnemu turnirju

Košarkarji Šenčurja Gorenjske gradbene družbe so v prvi četrtfinalni tekmi Pokala Spar v domači dvorani visoko premagali Rogaško. Pred povratno tekmo imajo kar šestindvajset točk prednosti.

Šenčur – V ponedeljek je bila na sporedu prva četrtfinalna tekma Pokala Spar med Šenčurjem Gorenjsko gradbeno družbo in Rogaško, četrte in pete ekipe na lestvici prve lige Nova KBM. Zmage s 26 točkami prednosti so se veselili Gorenjci, ki so si tako priigrali lepo prednost pred povratnim srečanjem.

Gorenjci so dobili prve tri četrtine, le zadnja, četrta, je za eno točko pripadla Rogaški. Najboljši strelec pri Šenčurju je bil Dino Murić z dvajsetimi točkami. Trener domačih Rade Mijanović je bil razumljivo dobre volje: »Čestitam fantom za pristop in zmago na današnji tekmi. Zavedamo se, da je to šele prvi polčas in nas v Rogaški Slatini čaka še ena zahtevna tekma. Povratna tekma se bo začela z 0:0.« Edina gorenjska ekipa, ki se še bori za pokalno lovoriko, je z zmago naredila velik korak na poti do uvrstitve na zaključni turnir. Povratna tekma četrtfinala bo 18. januarja v Rogaški Slatini.

Ta konec tedna pa bo 13. krog v ligi Nova KBM. Šenčurjani jutri doma igrajo s Sixt Primorsko, vodilno ekipo na lestvici. Tekma se bo začela ob 19. uri. Doma igrajo tudi Helios Sunsi. V goste prihaja Krka. Začetek tekme bo prav tako ob 19. uri.