Državna poslanca Vinko Gorenak in Branko Grims ter njun gostitelj Jernej Koprivnikar, predsednik občinskega odbora SDS Preddvor / Foto: Primož Pičulin

Radikalni islam največja nevarnost

»Nevarnost radikalnega islama je največja nevarnost, s katero se sooča Evropa,« je na pogovoru v Preddvoru dejal poslanec Branko Grims.

Preddvor – »Velikanska utvara je, da se je po 1,5 milijona ilegalnih migrantov, ki so se v letih 2015 in 2016 zlili v Evropo, vse skupaj končalo. Seveda ti še vedno prihajajo vsak dan po različnih poteh, vendar v razpršenem toku,« je na okrogli mizi o varnosti v Evropi in Sloveniji, ki jo je v Preddvoru organiziral SDS, opozoril državni poslanec Branko Grims in poudaril, da smo zaradi naveze med levičarji in radikalnim islamom še vedno priča tihi islamizaciji Evrope, zato je varnostna situacija izrazito slaba.

»Nevarnost radikalnega islama je največja nevarnost, s katero se sedaj sooča Evropa. Radikalni islam si podredi vse. Sem ne pridejo zato, da bi bili enaki, ampak zato, da bi bili gospodarji. To, kar se zdaj dogaja, ni beg beguncev, ampak organizirana invazija, ki jo poganjajo interesi in ogromne količine denarja Arabcev in globalnega kapitala,« je dejal Grims. Za okrepitev varnosti je treba najprej zaščiti zunanje meje, kar velja tako za Slovenijo kot Evropsko unijo, in radikalnemu islamu pokazati vrata. »Za Evropo je danes najbolj nevarno, da se sprijazni s tem, da je treba živeti s terorizmom. Nihče nima pravice reči, da se moramo navaditi živeti s terorizmom. Kdor je izvoljen na katerokoli funkcijo, ima samo eno nalogo: zagotoviti varnost. Če tega ni sposoben, mora oditi takoj. Brez varnosti namreč ni nič, kako je pomembna, se navadno zavemo šele, ko jo izgubimo. A tedaj je prepozno,« je še dejal.

Drugi govorec na okrogli mizi, državni poslanec Vinko Gorenak, je izpostavil zadnji primer Sirijca Ahmada Šamija. »V Slovenijo je ta oseba prišla na ilegalen način. Ni begunec, saj Slovenija zanj ni prva varna država,« je poudaril. Zaradi preprečitve njegove deportacije na Hrvaško je SDS tudi vložil ustavno obtožbo zoper predsednika vlade Mira Cerarja. Premier bi si po Gorenakovem mnenju zaslužil tudi kazensko ovadbo zaradi preprečitve uradnega dejanja, ker je večer pred načrtovano deportacijo javno pozval, naj jo odložijo, s tem pa omogočil, da je Šami ostal v Sloveniji.