Ko se na odru združijo simpatičnost, pozitivna energija in glasbeni talent: Kvintet slovenskih deklet / Foto: Gorazd Kavčič

Tradicija glasbe in veselja

V Domu krajanov v Šenčurju je bilo v petek zvečer veselo, saj so tam potekala tradicionalna, že peta Šenčurska glasbena srečanja.

Glasbena srečanja v organizaciji Društva upokojencev Šenčur postajajo tradicionalna in so doslej v svojih petih izvedbah našla prostor v ljudskih srcih, kar dokazuje tudi zelo soliden obisk vseh glasbeno-družabnih prireditev, ki so v okviru srečanj potekale do sedaj. Tudi tokrat so obiskovalci napolnili Dom krajanov, kjer so večer preživeli v dobri družbi in ob ubranih zabavnih ritmih številnih nastopajočih, ki so se zvrstili na odru: nastopili so namreč ansambel Čudežni dečki s pevko, domačinko Majdo Grošelj, vedno razigran Kvintet slovenskih deklet, uigran ansambel Banovšek in humorist Boštjan Bešter, ki je poskrbel za dodatno zabavo in smeh.

Kvintet slovenskih deklet združuje šest simpatičnih deklet, ki na odrih navdušujejo že dobrih pet let, nagrade pa osvajajo tako doma kot čez mejo, saj pod imenom Die Oberkrainer Polka Maedels širijo dobro voljo po vsej Srednji Evropi pa tudi širše – med drugimi so dekleta prejele tudi prestižno mednarodno nagrado za izvajanje Avsenikove glasbe. Ansambel Čudežni dečki prihaja iz okolice Novega mesta, poleg narodno-zabavne glasbe pa jim je blizu tudi dalmatinski melos. Posneli so že več kot dvajset spotov, vedno pa znajo poskrbeti za dobro voljo in zabavo, kar so dokazali tudi tokrat v Šenčurju. Ansambel Banovšek deluje štiri leta, nastal pa je na pobudo vodje ansambla Mateja Banovška in njegove sestre Venese Brglez, ki je v ansamblu prevzela vlogo pevke.

Da je vse – tako kot vedno – potekalo gladko, je poskrbel Miro Erzin, ki je predstavil vse nastopajoče, obenem pa obljubil, da bodo organizatorji ostali zvesti tovrstnim srečanjem.