Pionirji iz Trboj, državni gasilski podprvaki

Gasilski državni podprvaki iz Trboj

Kranj – Prejšnjo soboto je bilo v Gorici pri Slivnici 20. državno tekmovanje v gasilski orientaciji. Na državno tekmovanje so se uvrstili tudi mladinci in pionirji iz PGD Trboje. V kategoriji mladincev je tekmovalo 33, med pionirji pa 34 ekip iz vse Slovenije. Ekipa pionirjev s tekmovalci Rokom, Ožbejem in Žigo je na koncu dosegla drugo mesto pred PGD Pristava pri Mestinji in za prvaki PGD Loka pri Mengšu. »Zgodovini PGD Trboje je tako dodan še en uspeh na državnem tekmovanju. Zlatim gasilkam Evi, Urški in Sari, ki so 13. septembra 2014 osvojile prvo mesto v kategoriji pripravnic, je dodano drugo mesto pionirjev. Fantje Rok, Ožbej in Žiga, hvala vam za ta poseben dan,« jim čestitajo mentorice Eva Oselj, Petra Kralj in Barbara Oselj.