Mojster je na kapelskem sejmu z motorno žago zarezoval v deblo in iz njega je nastala harmonika.

Kapelska Coppla kaša

Zbor narodnih predstavnikov, ki je najvišji organ Narodnega sveta koroških Slovencev, je od avstrijske vlade zahteval podvojitev podpor za narodne skupnosti, kar je obveza iz Avstrijske državne pogodbe. Podpore so že leta nespremenjene. Še posebej so zahtevali podporo za časopis Novice.

Železna Kapla ima poseben sejem doma pridelanih ali narejenih prehranskih in drugih izdelkov. Imenuje se Coppla kaša. Kaša je staro ime za kaščo, v kateri so kmetje v dolinah okoli Kaple shranjevali žito, Coppla pa je staro ime za Železno Kaplo. Coppla kaša je tudi ime društva gorskih kmetov iz doline Bele, ki kmetujejo sonaravno in biološko ter pri tem ohranjajo hribovski svet. Zato so pridelki in izdelki s teh kmetij še posebej iskani. Letošnji sejem je bil v soboto pred kapelsko občinsko hišo. Na stojnicah so bili na ogled in naprodaj mesni izdelki, domače pecivo, najrazličnejši izdelki in napitki iz sadja in iz gozdnih sadežev pa tudi izdelki iz volne, saj je v dolini Bele in drugih kapelskih grapah ovčereja precej razširjena. Tudi letos je držala tradicija, da je za jedačo in pijačo skrbel eden od kmetov. Sejemska kaša je bila popestrena z rokodelskimi izdelki in prikazovanjem veščin pri obdelovanju lesa.

Na zahodni strani prelaza Šajda, v Borovljah, pa je vladala kultura. V nedeljo se je končal 23. Kulturni teden koroških Slovencev. V petek so v mestni hiši proslavili 20-letnico zasebnega dvojezičnega vrtca Jaz in ti – Du und Ich. Kot gostje so sodelovali otroci iz boroveljskega občinskega vrtca Kunterbunt in iz Vrtca Tržič. Zvečer so v gradu odprli razstavo ob 75. obletnici pregona koroških Slovencev v nemška taborišča. V nedeljo je bila najprej maša v mestni župnijski cerkvi, nato pa kulturna matineja v gradu.