Marjan Jelenko najboljši že petič

Kranj, Planica – V Kranju in Planici so se za naslove najboljšega v državi pomerili naši najboljši nordijski kombinatorci v članski in mladinski kategoriji. Med člani je petič zapored poletni naslov osvojil Marjan Jelenko. Jelenko, novi član NŠD Medvode, je danes najprej skočil 105 metrov in si pred drugouvrščenim Vidom Vrhovnikom priboril šest sekund prednosti. Na tretjem mestu je Leon Šarc imel že 21 sekund zaostanka. V tekaškem delu preizkušnje v Planici sta Jelenko in Vrhovnik imela enak čas, kar je torej pomenilo nov naslov Jelenka s prednostjo šestih sekund pred Vrhovnikom. Do brona je pritekel Gašper Brecl, ki je bil po skokih s 24 sekundami zaostanka peti. Tekmovali so tudi mladinci do dvajset let, kjer se je prvak postal Vrhovnik pred Breclom in Rokom Jelenom. To je bila zadnja preizkušnja naših kombinatorcev pred finalom poletne velike nagrade, ki bo konec septembra in v začetku oktobra na sporedu v Planici.