Lučine znova Italijanu

Lučine – Zmagovalec 16. Gorsko-hitrostne dirke Lučine, katere vrhunec so bile tri nedeljske vožnje, ki so štele v skupni seštevek, je Italijan Federico Liber z glorio C8P-EVO.

Liber je bil najhitrejši v vseh šestih vožnjah (skupni čas dobrih 6 minut in 5 sekund), kolikor so jih dirkači opravili pretekli konec tedna na progi od Todraža do Lučin. Tri so bile v soboto za trening. Njegova zmaga je bila letos prepričljiva, ni pa mu uspelo podreti rekorda proge, ki ga je lani postavil Čeh Vaclav Janik. Do novega rekorda sta mu zmanjkali zgolj dve stotinki sekunde, na progi pa je dosegel povprečno hitrost več kot 118 km/h. Drugi v skupni razvrstitvi z zaostankom skoraj dvajset sekund je bil Italijan Alessandro Tinaburri, tretji pa Madžar Laszlo Szasz, ki vozi za hrvaški moto klub. Najboljši Slovenec je bil Vladimir Stankovič na sedmem mestu. V državnem prvenstvu je najbolj zaželeno lovoriko domov odnesel Aleš Prek s hondo civic. Drugi je bil Žirovec Luka Likovič v BMW-ju, ki tako visoko še ni stal. Na tretjo stopničko v državnem prvenstvu je stopil Milan Bubnič z lancio.

Za rekorde pa je skrbel Avstrijec Karl Schagerl (VW golf TFSI-R), ki je štirikrat popravil rekord med turnimi avtomobili, prvič na uradnem treningu in trikrat na glavni, nedeljski preizkušnji. Najboljši čas je 2:10,424. Skupno je bil na odličnem četrtem mestu.