Skupaj z mladimi udeleženci tabora se je lotil urejanja pešpoti na Lisjak. / Foto: Gorazd Kavčič

Predsednik Pahor med skavti

Skupaj z udeleženci skavtskega tabora, na katerem je letos več kot štiristo mladih iz vse Gorenjske, je predsednik države Borut Pahor v sredo urejal pešpot na Lisjak pri Radovljici.

Radovljica – Gorenjski skavti so tradicionalni poletni tabor, ki se ga udeležuje več kot štiristo mladih, starih od 11 do 16 let, tokrat pripravili v bližini Radovljice. V sredo so v okviru pestrega nabora aktivnosti, ki jih organizirajo za udeležence, pripravili tako imenovani Dan dobrih del, akcijo, v kateri udeleženci tabora naredijo nekaj dobrega za lokalno okolje in ljudi, ki tam živijo. Pri urejanju pešpoti na Lisjak se jim je pridružil predsednik republike Borut Pahor.

Predsednik je skavtom pridružil že ob jutranjem protokolu dviga zastav in skavtski himni. V pozdravnem govoru se je spomnil na skupna druženja v preteklih letih, saj se z veseljem že tradicionalno odzove na njihova vabila. »Skupaj – to je moje življenjsko vodilo. Velikokrat poudarim, da imamo vsi v družbi neke dolžnosti, ki jih moramo izpolnjevati. Skupaj pa lahko naredimo tisto, česar kot posamezniki ne moremo,« je dejal predsednik Pahor. V izjavi za medije je izrekel zahvalo prav vsem prostovoljcem na različnih področjih in v vseh organizacijah, ki opravljajo neprecenljivo delo in mlade učijo vrlin in vrednot za življenje. »Poslanstvo mojega mandata je, da skupaj dosežemo več, skoraj nemogoče. Zato sem se danes pridružil skavtom in skavtinjam ob njihovem dnevu dobrih del,« je izjavo zaključil predsednik republike.

Tabor, ki so ga letos organizirali pod naslovom Kvajdej, je velik skavtski dogodek, ki ga Slovenska skavtska organizacija (Združenje slovenskih katoliških skavtinj in skavtov) organizira vsakih pet let, tokrat prvič v okolici Radovljice, kjer bodo mladi skavti ostali še vse do nedelje. Živijo v šotorih, vsak dan si na tabornih ognjiščih sami pripravijo obrok. Udeležujejo se ustvarjalnih in izobraževalnih delavnic, v katerih lahko ustanavljajo svoja podjetja, izdelujejo in ponujajo svoje izdelke ali storitve ter skrbijo za zaposlenost državljanov, na koncu tabora pa se bodo pomerili na veliki simulacijski igri. Seveda na taboru ne gre brez tradicionalnega adrenalinskega parka oziroma proge preživetja, po kateri so skavti znani, ter številnih športnih in vodnih tekmovanj.