Luka Janežič je evropski prvak do 23 let v teku na 400 metrov. / Foto: Gorazd Kavčič

Za Janežiča evropsko zlato

Atlet Luka Janežič iz Vodic je na enajstem evropskem prvenstvu za mlajše člane do triindvajset let na Poljskem v finalu teka na štiristo metrov prepričljivo osvojil zlato medaljo.

Kranj – Slovenski rekorder iz Vodic Luka Janežič (Kladivar Celje) je minulo soboto na 11. evropskem prvenstvu za mlajše člane do 23 let v poljskem Bydgoszczu v finalu teka na štiristo metrov s časom 45,33 sekunde preprič­ljivo osvojil zlato medaljo.

»Moj cilj je bil, da osvojim zlato medaljo, zato sem zelo vesel, da mi je to tudi uspelo. Vse sem imel pod kontrolo. Za kaj boljši čas je bil veter v prvih dvesto metrih premočan. Toda to je moj drugi čas leta, spet precej pod normo za svetovno prvenstvo,« je po tekmi povedal 21-letni Luka Janežič in dodal, da so bili zanj nastopi na prvenstvu naporni. »Sedaj me čaka počitek, potem pa diamantna liga v Monaku kot zadnja tekma pred svetovnim prvenstvom v Londonu. Še prej me čakajo še zaključne priprave na Rogli,« je dodal Janežič.

»Od Luke Janežiča smo pričakovali medaljo. Prvič v življenju je imel tri teke zapored v treh dnevih. Vsak je bil boljši in nastop je opravil brez napake. Dokazal je, kako je močan, in je naredil vse, kar je mogoče, čeprav se lahko v finalu zgodi marsikaj. Kar spomnimo se marčevske diskvalifikacije zaradi prestopa na dvoranskem EP v Beogradu,« je povedal njegov trener Rok Predanič.

Poleg Janežiča je na zmagovalni oder iz slovenskega tabora prišla Veronika Domjan (Ptuj), ki je v metu di­ska osvojila bronasto medaljo.