Zanesljiva zmaga rokometašev

Kranj – V sredo je slovenska rokometna reprezentanca z odlično predstavo v prvem in zanesljivo v drugem polčasu osvojila načrtovani točki v Švici, kjer je slavila s 33 : 20. Tako je na dobri poti do uvrstitve na evropsko prvenstvo, ki bo januarja na Hrvaškem. »Igrali smo zelo pametno. Na začetku smo stisnili in dali vse od sebe ter pristrigli peruti Švicarjem, hkrati pa tekmecem dokazali, da smo na njihovo igrišče prišli maksimalno zbrani in z veliko željo po zmagi. Tekmo smo imeli od prve do zadnje minute pod nadzorom, najbolj pomembno pa je, da se zaradi številnih menjav nismo preveč utrudili pred odločilno tekmo s Portugalsko,« je po srečanju v Schaffhausnu povedal škofjeloški reprezentant Jure Dolenec. Naše rokometaše tekma s Portugalci, ki so v sredo doma izgubili z Nemci, čaka jutri. Tekma v Kopru se bo začela ob 20. uri.