Razveljavili stečaj družbe T-2

Ustavno sodišče je ugodilo pritožbi kranjske družbe Garnol, ki je 98-odstotna lastnica telekomunikacijske družbe T-2, in ponovno razveljavilo sklep Višjega sodišča v Ljubljani o začetku stečajnega postopka za T-2.

Kranj – Ustavno sodišče je ugodilo pritožbi kranjske družbe Garnol, ki je 98-odstotna lastnica telekomunikacijske družbe T-2, in ponovno razveljavilo sklep Višjega sodišča v Ljubljani o začetku stečajnega postopka za T-2. Kot so ob tem sporočili iz Garnola, so s to odločbo ustavnega sodišča dokončno zaključeni vsi sodni postopki, povezani s stečajem T-2, stečajna upraviteljica Danica Čuk pa bo po dobrem letu vodenja podjetja posle znova predala poslovodstvu na čelu z Juretom Valjavcem, ki se bo spet lahko posvetilo nalogi, da naročnikom tudi v prihodnje zagotavlja kakovostne in cenovno dostopne telekomunikacijske storitve. Lastniki T-2, poleg Garnola sta to še Gratel in Lokainvest, so ves čas dokazovali, da je bila v sodnih postopkih kršena vrsta ustavnih pravic in da ni utemeljenih ekonomskih razlogov za stečaj. »Družba je solventna in posluje z dobičkom, svoje obveznosti do upnikov pa lahko glede na dolg, ki ga ima, v celoti poravna do konca leta 2021,« poudarjajo v Garnolu.

Družba T-2 je bila najprej v lasti finančnega holdinga Zvon Ena Holding, po dokapitalizaciji leta 2011 pa je prešla v last upnikov na čelu z družbo Gtratel, ki je za T-2 po Sloveniji gradila optično omrežje, in nato v večinsko last z Gratelom povezane družbe Garnol. Družba T-2 je že leta 2010 zaradi težkega finančnega položaja sama predlagala uvedbo postopka prisilne poravnave, sklep je postal pravnomočen februarja 2012. Ko je Družba za upravljanje terjatev bank (DUTB) potlej prevzela terjatev NLB do T-2, je za družbo septembra 2014 predlagala stečaj, s tem pa se je začel sodni postopek, v katerem so sodišča trikrat začela stečajni postopek, ki pa ga je ustavno sodišče marca letos dokončno razveljavilo.