Marjan Urbiha si je za svoj prvi nastop na pokalu izbral okoli 80 let staro opremo.

Staro in mlado za dober namen

Letošnji Pokal Občine Naklo v veleslalomu so zaznamovali sončno vreme na Krvavcu, odlična udeležba in dobrodelnost. Udeleženci so namreč zbrali več kot tisoč evrov za sofinanciranje izgradnje skirojnice.

Krvavec – Pokal Občine Naklo skozi vsa leta, odkar ga organizirajo, predstavlja prijeten športno-rekreativni dogodek, na katerem sicer bolj kot rezultat šteje sodelovanje in druženje občanov. Letos so organizatorji zabeležili 176 prijav v kategorijah od cicibanov do korenin in koreninic. Za številne Nakelčane je udeležba na pokalu že tradicija, veliko pa se jih je veleslaloma udeležilo prvič.

Med novinci je bil tudi Marjan Urbiha, ki si je za prvenec izbral zanimivo smučarsko opravo. Na progo se je podal v starodobni smučarski opremi, z lesenimi smučmi, starimi okoli osemdeset let. Kljub temu je na precej trdi in ledeni podlagi uspešno lovil ravnotežje in prismučal v cilj. »Čeprav so smuči meščanske in imajo že nekoliko obdelane robnike, pa sam moral pred startom kar malo potrenirati, da sem se ponovno privadil, saj že nekaj časa nisem smučal s to opremo,« je v cilju povedal Urbiha, sicer navdušen zbiratelj stare smučarske opreme.

Vladimir Klemenc je smučal v kategoriji korenin, torej veteranov, in je bil v cilju dobro razpoložen. »Zahvaliti se moram trenerju in serviserju, ki mi je odlično pripravil smuči,« se je pošalil, nato pa dodal, da bolj kot rezultat šteje druženje znancev in prijateljev iz Naklega. Tudi zato se je udeležil že več kot desetih tekmovanj v prejšnjih letih.

Letošnja novost je prehodni pokal za najhitrejšo vas. »Najhitrejši trije iz posamezne vasi bodo prejeli pokal, ki bo v njihovi lasti do naslednjega tekmovanja,« je pojasnil vodja organizatorjev Jure Renko z Občine Naklo. Na koncu je šel pokal v roke tekmovalcem iz Naklega, v moški konkurenci je slavil Gašper Hribar, med ženskami Ennea Zupan, med družinami pa je bila najhitrejša družina Meglič iz Strahinja.

Tudi sicer organizatorji vsako leto poskrbijo za pestro dogajanje. Začetkov pred kakimi 15 leti se je spomnil tudi prvi organizator tekmovanja Janez Bohinc mlajši. »Začeli smo v Mojstrani, ki se nam je zdelo najbolj dostopno tudi za družine, potem pa smo gostovali tudi na drugih smučiščih po Gorenjskem,« je povedal po prihodu v cilj.

Sicer pa imajo tovrstna smučarska druženja Nakelčanov tudi dobrodelno noto. Okoli tisoč evrov, zbranih s pomočjo sponzorjev in na dobrodelni tomboli, ki je sledila tekmovanju, bodo po besedah Jureta Renka namenili sofinanciranju izgradnje skirojnice Pr' skirc, ki jo bodo postavili ob Osnovni šoli Naklo. Gre za zmagovalni projekt, ki ga je v okviru šolskega natečaja zasnoval osnovnošolec Gašper Jošt.