Predsednik Gašper Skok in kapelnik Dimitrij Lederer

Zabava pod marelo

V soboto je v Kulturnem domu Mengeš potekala že 33. prireditev Pod mengeško marelo v organizaciji Mengeške godbe. Tokrat se je publiki prvič predstavil tudi Orkester klarinetov Mengeške godbe, prvič pa je »pod marelo« nastopil tudi Adi Smolar.

Pod mengeško marelo daleč naokoli slovi kot prvovrstna narodno-zabavna prireditev, ki jo že več kot tri desetletja organizirajo člani Mengeške godbe. Ti že nekaj let nastopajo pod taktirko kapelnika Dimitrija Ledererja in večkrat presenetijo z raznolikostjo svojih nastopov. Lani so na različnih nastopih veliko pozornosti pritegnili z odličnimi izvedbami legendarnih rokovskih »komadov«, tokrat pa so na svoji tradicionalni prireditvi dali poudarek klarinetu v solističnih točkah in glasbenih sestavih ter znova dokazali, da jim tudi po 33 letih idej in volje ne zmanjka.

Prvič pa se je predstavil tudi Orkester klarinetov Mengeške godbe, ki ga sestavljajo nekdanji učenci Karla Leskovca, upokojenega učitelja klarineta v mengeški glasbeni šoli, ki je posebej za sobotni večer pripravil tudi Pevski zbor Mengeške godbe. Novosti so naletele na odličen odziv publike, mengeški godbeniki pa s takšnimi dejanji ohranjajo svežino tudi po 133 letih obstoja, s čimer se uvrščajo med najstarejše pri nas.

Polna dvorana Kulturnega doma Mengeš je uživala tudi v nastopih gostov, ki jih v 33 edicijah prireditve ni nikdar manjkalo. Letošnjo so organizatorji naslovili Iz naših logov, saj so se osredotočili na domače, mengeške glasbenike. Nastopila sta Kvintet Dori in Ansambel Kerlci, ki imata v svojih vrstah vsak po enega člana Mengeške godbe, na oder pa so stopili tudi člani Ansambla Vagabundi. Odlično popestritev programa so ponudili člani Slovenskega Klezmer Banda, v katerem prav tako nastopata dva Mengšana. Kot pove že ime skupine, fantje igrajo klezmer – tradicionalno judovsko glasbo.

Prvič je na oder Mengeške marele stopil kantavtor Adi Smolar, ki publike nikoli ne pusti ravnodušne – in tudi tokrat ni bilo nič drugače. Zabaval jih je s hudomušnimi besedili svojih pesmi, vmes pa povedal še marsikatero življenjsko resnico.

Da je bila mera glasbe, smeha in zabave polna, so svoj delež dodali še Mengeške mažoretke ter povezovalec in humorist Klobasekov Pepi, ki je med premori zbijal šale tudi na račun nekaterih mengeških glasbenih legend.