Zgodovinski rezultat Janeza Lampiča

Kranj – Norveški Drammen je prinesel nov velik uspeh slovenskemu teku na smučeh. V sredo je trojica nastopila v sprintu v klasični tehniki in vsi trije so se izkazali. Najboljši rezultat je dosegla Anamarija Lampič, ki se je uvrstila v finale in bila na koncu šesta ter se še utrdila v vodstvu skupnega seštevka tekačic do 23 let. Sedma je bila Katja Višnar, druga v kvalifikacijah. Velik osebni in slovenski mejnik pa je uspel Janezu Lampiču. Mlajši brat Anamarije se je prvič uvrstil v izločilne boje, tekel celo v polfinalu in osvojil 11. mesto, kar je doslej najboljša slovenska uvrstitev v teku na smučeh v moški konkurenci. Izboljšal je 14. mesto Mateja Sokliča. To so tudi Janezove prve točke svetovnega pokala.