Prve točke za Meto Hrovat

Kranj – Alpske smučarke so tekmovalno leto 2016 končale s tekmo svetovnega pokala v slalomu v Semmeringu v Avstriji. Za vedno si ga bo zapomnila Meta Hrovat, 18-letna članica ASK Kranjska Gora, saj je na svojem petem nastopu na tekmah svetovnega pokala prvič osvojila točke. S startno številko 63 je osvojila 28. mesto. »Glede na lanskoletni slalom je dosegla velik napredek. Vzporedno pa tudi dobro smuča veleslalom, tako da smo z njenim napredovanjem zelo zadovoljni. Še enkrat ji čestitam, saj je s številko 63 res težko priti med trideseterico,« je Metin nastop pohvalil Denis Šteharnik, odgovorni trener za tehnične in hitre discipline za svetovni pokal. Nove točke je v Semmeringu s 23. mestom osvojila tudi Maruša Ferk (DTV Partizan Blejska Dobrava). Naslednja tekma svetovnega pokala bo danes slalom v Zagrebu.