Z rebalansom so v proračunu zagotovili tudi dodatni denar za gradnjo komunalne infrastrukture Na kresu. / Foto: Andrej Tarfila

Obnova bo skromnejša

V Železnikih so v drugi rebalans proračuna uvrstili tudi zmanjšan projekt prenove bazena, ki pa ga bodo izvedli zgolj ob pridobitvi nepovratnih sredstev.

Železniki – Železnikarski občinski svetniki so na zadnji seji sprejeli drugi rebalans proračuna. Po novem načrtujejo slabih 6,8 milijona evrov odhodkov in skoraj 6,2 milijona evrov prihodkov. Poleg tega morajo za najeta posojila odplačati 309 tisoč evrov, tako da proračunski primanjkljaj znaša skoraj 923 tisoč evrov, kar bodo pokrili s prenosom sredstev iz preteklih let v višini 523 tisoč evrov in najemom 400 tisoč evrov kredita.

Z rebalansom so iz proračuna izvzeli načrtovani projekt obsežne prenove plavalnega bazena, saj se je med letom izkazalo, da razpisa za razvoj regij ne bo, vanj pa so dodali nov, skromnejši projekt obnove bazena. Kot je pojasnila občinska finančnica Cirila Tušek, so se z njim že prijavili na razpis ministrstva za izobraževanje, znanost in šport, ki je razpisalo pol milijona evrov za trinajst projektov, pri čemer bo vsak dobil dobrih 39 tisoč evrov nepovratnih sredstev. Sedaj načrtujejo obnovo avle in garderob, za investicijo pa so v proračunu predvideli nekaj manj kot 114 tisoč evrov. Izvedli jo bodo le v primeru pridobitve nepovratnih sredstev.

V proračun se bo nateklo tudi za 18 tisoč evrov več iz naslova komunalnih prispevkov, za 40 tisoč evrov pa so zmanjšali investicijo v izgradnjo gasilskega doma v Selcih, saj se prenaša v prihodnje leto. Za takšen znesek so zmanjšali tudi postavko občinski stanovanjski objekti, saj do ureditve dveh stanovanj na Racovniku 30 v tem letu ne bo prišlo, prav tako ne bodo pristopili k novemu projektu kolesarske steze, za kar so predvideli štiri tisoč evrov. Za investicije v lokalne ceste in javne poti bodo namenili 44 tisoč evrov več, od tega bo 35 tisoč evrov šlo za obnovo ceste Tajnetova žaga–Potok.

Dodali so še 14 tisoč evrov za gradnjo nove fekalne kanalizacije na Studenem in slabih 17 tisoč evrov za dodatna dela pri izgradnji komunalne infrastrukture Na kresu, ki so jo sprva nameravali zgraditi le pri treh večstanovanjskih objektih. Kot je pojasnil občinski svetovalec za investicije Peter Košir, so se jim javili tudi občani iz ostalih večstanovanjskih objektov na tem območju, da imajo ob večjih neurjih težave z vdiranjem meteornih vod. »Iz ekonomskih razlogov smo se nato odločili, da uredimo komunalno infrastrukturo na celotnem območju, torej pri sedmih objektih. Ločili bomo fekalne in meteorne vode, da težav ob neurjih ne bo več, ter zamenjali vodovod in uredili javno razsvetljavo,« je dejal.