Ta teden skupini vodita Sabina Kržišnik in Ana Skalar.

Teden za angleščino

Katarina, Sabina in Ana so tri gasilke, tri učiteljice, ki že četrto leto v Mednu organizirajo Teden angleščine. Gre za »vaški« neprofitni projekt, h kateremu želijo spodbuditi še druge lokalne skupnosti.

Medno – V gasilskem domu v Mednu poteka Teden angleščine. Skupaj so stopile Katarina Čepič, Sabina Kržišnik in Ana Skalar, tri članice PGD Medno, vse tri učiteljice. Lotile so se projekta, ki so ga poimenovale Teden angleščine, nastal pa je v sodelovanju z gasilskim društvom.

»Gre za vaški neprofitni projekt. Nudimo učenje angleščine, različne interesne dejavnosti, poleg tega nas obiščejo zanimivi gostje, letos tudi skakalna družina Tepeš. Naša vizija je na sproščen in zanimiv način približati angleščino osnovnošolcem in srednješolcem ter pokazati vse prednosti, ki jih nudi vaška skupnost,« je povedala Katarina Čepič. Teden angleščine letos poteka že četrtič, in sicer v dveh terminih, eden je bil namenjen tudi srednješolcem. Drugi termin se je začel v ponedeljek in se zaključuje danes, družijo se vsak dan med osmo zjutraj in tretjo uro popoldan. »Želimo pokazati, da se da angleščino učiti tudi v sproščenem, domačem okolju, kar gasilski dom zagotovo je,« pravi Ana Skalar. Jutranje ure so namenjene angleškemu jeziku, ponavljajo slovnico za nazaj, spoznavajo nove stvari, nato pridejo na vrsto različne delavnice, ki v starejši skupini potekajo v angleškem jeziku. Poskrbljeno je tudi za malico in kosilo. Udeležencev imajo vsako leto več, prihajajo iz okoliških krajev pa tudi od drugje. »Tukaj sem prvo leto in mi je všeč. Naučila sem se zelo veliko novega, tudi stvari, ki se jih v šoli še nismo učili. Všeč so mi tudi druge aktivnosti, ki potekajo. Vsak dan pripravijo kaj novega,« je zadovoljna šestošolka Maša Derlink iz Pungerta pri Škofji Loki.

V prihodnosti se želijo organizatorke povezati z vsemi, ki bi hoteli podoben neprofiten lokalen projekt varstva in izobraževanja organizirati v svojem kraju. »Tudi drugim želimo dati model dobre prakse, ki je s sodelovanjem lokalnega okolja lahko uspešen. Pri nas projekta ne želimo razširiti na celo poletje, na dvesto otrok, bi pa idejo, prakso rade posredovale še drugim skupnostim,« je pojasnila Ana Skalar in dodala, da se z otroki v Mednu znova vidijo prihodnje leto, ko bodo praznovali pol desetletja.