Sneg odnesel nogometne tekme

V tretji SNL je nekaj tekem v sredo odpadlo, v Stražišču pa so nogometaši odigrali le prvi polčas.

Nogometaši Atletica, kjer igra Škofjeločan Jan Oblak, so na prvi tekmi polfinala lige prvakov z 1 : 0 premagali Bayern. Tekmo v Madridu je odločil Saul Niguez, s kar sedmimi obrambami pa se je izkazal tudi Jan. Povratna tekma bo v sredo.

Kranj – V prvi slovenski nogometni ligi Telekom bodo tekme 32. kroga odigrali v štirih dneh. Že v sredo so nogometaši Krškega gostili nogometaše Rudarja. Srečanje se je končalo neodločeno z 1 : 1. Danes se bo na nogometnem igrišču Zavrča odigrala tekma med ekipama Zavrča in Gorice, jutri pa sta na sporedu še dva obračuna. V štajerskem obračunu se bosta pomerili ekipi Celja in Maribora, ob 19. uri pa se bo začel še obračun na nogometnem igrišču ob Kamniški Bistrici, kjer bodo nogometaši Domžal gostili nogometaše novomeške Krke. V nedeljo bo še tekma med Luko Koper in Olimpijo.

V drugi SNL se na sporedu tekme 24. kroga. Jutri bodo pri Rolteku Dob gostovali nogometaši ekipe Kalcer Radomlje, na težko gostovanje v Ankaran pa odhajajo nogometaši Zarice Kranj. Nogometaši Triglava bodo v nedeljo gostili Šenčur, ki še ima upanje obstanka v drugi ligi. Šenčur na tekmovalni lestvici za predzadnjim Tolminom zaostaja za tri točke. Ob morebitnem uspehu v Kranju in morebitnem porazu Tolmina na gostovanju bi se v točkah izenačila. V tak scenarij pa ne verjamejo nogometaši Triglava, ki morajo popraviti vtis iz zadnje domače tekme, ko jih je Aluminij porazil z 0 : 2.

V sredo bi morali biti aktivni nogometaši v tretji SNL in gorenjski ligi. Od sedmih tekem v tretji SNL pa so odigrali le dve. AŠK Bravo je s 4 : 1 premagal nogometaše Jesenic, z enakim rezultatom pa so nogometaši Ivančne Gorice premagali Kolpo. Tekme Šobec Lesce – Zagorje, Žiri – Komenda, Rudar Trbovlje – Bled Hirter in Jezero Medvode – Brinje Grosuplje so bile prestavljene. Zanimivejše dogajanje je bilo na nogometnem igrišču v Stražišču, kjer so nogometaši Save Kranj in Ilirije 1911 odigrali prvi polčas, ki so ga z 1 : 0 dobili nogometaši Save Kranj. Sledila je prekinitev in zanimivo bo spremljati, kako se bo srečanje odvijalo naprej. Bodo nogometaši odigrali samo še drugi polčas ali bo potrebna nova tekma? Naslednji krog se bo na vrsti jutri, v nedeljo in sredo, 4. maja. Pari so: Zagorje – Jezero Medvode, Brinje Grosuplje – Ivančna Gorica, Kolpa – Rudar Trbovlje, Bled Hirter – AŠK Bravo, Komenda – Šobec Lesce (v soboto ob 17. uri), Ilirija 1911 – Žiri (v nedeljo ob 17. uri) in Jesenice – Sava Kranj (v sredo ob 17. uri).

Sredino popoldansko poslabšanje vremena je povzročilo predčasno prekinitev oziroma odpoved vseh tekem v gorenjski članski nogometni ligi. O nadomestnih terminih se bodo klubi medsebojno sporazumeli.